| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Material: | Metal & Plastic |
| Power Input: | 300W |
| Orbit Stroke Rate: | 4000 - 12000o/min |
| Height: | 153mm |
| Width: | 123mm |
| Length: | 218mm |
| Cord Length: | 2m |
| Disc Diameter: | 125mm |
| Sanding Pad Size: | 123mm |
| Weight: | 1.4kg |