| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Material: | Metal & Plastic |
| Drilling Capacity: |
|
| Power Input: | 710W |
| No Load Speed: | 0 - 1050rpm |
| Height: | 214mm |
| Width: | 84mm |
| Length: | 357mm |
| Cord Length: | 2.5m |
| Sound Power Level: | 100dB |
| Sound Pressure Level: | 89dB |
| Vibration Levels: | 15m/s² |
| Weight: | 2.6kg |