| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Cutting Capacity: |
|
| Strokes per Minute: | 4000s/min |
| Height: | 146mm |
| Width: | 74mm |
| Length: | 255mm |
| Cord Length: | 2.5m |
| Cutting Radius (Min.): | 30mm |
| Weight: | 1.6kg |