| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Diffuser Material: | Polycarbonate |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Round |
| Lamp Base: | 2D |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 16W |
| Voltage: | 220 - 240V, 50/60Hz |
| Depth: | 112mm |
| Diameter: | 270mm |
| IP Rating: | IP54 (dust-protected + splash-resistant) |