| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Material: | Die-Cast Aluminium |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lamp Base: | Integrated LED |
| Lamp Type: | SMD |
| Lamp Technology: | LED SMD |
| LED Chip: | SMD 2835 |
| Colour Temperature: | 6000K |
| Colour Spectrum: | Cool White |
| Lumen Output: | 2000lm |
| Lumen per Watt: | 10lm/W |
| Colour Rendering Index (CRI): | >70 |
| Beam Angle: | 90° |
| Dimmable: | No |
| Battery Type: | Rechargeable Lithium LFP |
| Battery Voltage: | 3.2V |
| Battery Charge Time: | 4-6 Hours to 100% |
| Wattage: | 200W |
| Height: | 295mm |
| Width: | 220mm |
| Depth: | 51mm |
| Cord Length: | 2m |
| Solar Panel Height: | 450mm |
| Solar Panel Width: | 16mm |
| Solar Panel Length: | 350mm |
| Operating Temperature: | -25 to 45°C |
| IP Rating: | IP67 (dust-tight + protected against temporary immersion) |