| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Material: | Aluminium |
| Bulb Colour: | Clear |
| Bulb Material: | Glass |
| Lamp Base: | E14 |
| Lamp Shape: | Candle |
| Lamp Type: | C35 |
| Lamp Technology: | LED Filament |
| LED Chip: | Filament |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 420lm |
| Lumen per Watt: | 105lm/W |
| Colour Rendering Index (CRI): | > 80 CRI |
| Beam Angle: | 360° |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 4W |
| Voltage: | 220 240V |
| Height: | 100mm |
| Diameter: | 35mm |
| Operating Temperature: | -20 - 40°C |