| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Clear |
| Material: | PVC |
| Lamp Base: | Integrated LED(s) |
| Lamp Shape: | Strip |
| Lamp Type: | SMD |
| Lamp Technology: | LED |
| LED Chip: | Sanán SMD LED |
| LED's / Meter: | 60 x LEDs/M |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Colour Rendering Index (CRI): | > 80 CRI |
| Beam Angle: | 120° |
| Dimmable: | Yes |
| Wattage: | 14.4W |
| Watt per Meter: | 14.4W/M |
| Voltage: | 12V |
| Length: | 5m |
| Cut Length: | 50mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |