| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Disclaimer: Clearance Sale Products are brand-new and fully functional, but packaging may be badly damaged. The item is backed by our standard warranty and return policy.
| Colour: | White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Diffuser Finish: | Frosted |
| Diffuser Material: | Polycarbonate |
| Mounting Type: | Ceiling Mount |
| Shape: | Circular |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | N/A |
| Lamp Technology: | LED SMD |
| LED Chip: | 2835 Sanan |
| Number of Bulbs: | Integrated LED |
| Colour Temperature: | 3CCT (3000K / 4000K / 6000K) |
| Colour Spectrum: | 3CCT - Warm White / Natural White / Cool White |
| Lumen Output: | 2000lm |
| Lumen per Watt: | 83.3lm/W |
| Colour Rendering Index (CRI): | > 80 CRI |
| Beam Angle: | 120° |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 24W |
| Voltage: | 175 265V |
| Height: | 55mm |
| Width: | 320mm |
| Diameter: | 350mm |
| Operating Temperature: | -20 to 40°C |
| IP Rating: | IP33 |