| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Finish: | Matt |
| Material: | ABS |
| Diffuser Colour: | Opal |
| Diffuser Material: | Acrylic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Shape: | Round |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | E27 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 15W |
| Depth: | 90mm |
| Diameter: | 270mm |
| Insulation Class: | II |
| IP Rating: | IP44 (splash-resistant, bathrooms and sheltered outdoor areas) |