| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Lamp Base: | G10q |
| Lamp Type: | 2D |
| Lamp Technology: | Fluorescent |
| Colour Temperature: | 4000K |
| Colour Spectrum: | Cool White |
| Lumen Output: | 1050lm |
| Lumen per Watt: | 65.62lm/W |
| Wattage: | 16W |
| Voltage: | 220 - 240V |