| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Material: | Plastic |
| Lamp Base: | Integrated LED(s) |
| Lamp Technology: | LED |
| LED Chip: | 1 x Integrated LED |
| Colour Temperature: | 3500K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 1400lm |
| Lumen per Watt: | 100lm/W |
| Wattage: | 14W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Height: | 35mm |
| Width: | 20mm |
| Length: | 1200mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |