| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black or White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Mounting Type: | Recessed |
| Shape: | Round |
| Style: | Commercial |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Cutout: | ΓΈ70mm |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Depth: | 40mm |
| Diameter: | 83mm |
| IP Rating: | IP44 (splash-resistant, bathrooms and sheltered outdoor areas) |