| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Sand Gold, Black, White & Silver |
| Finish: | Polished |
| Material: | Aluminium |
| Diffuser Colour: | Same as fitting Colour |
| Mounting Type: | Recessed |
| Shape: | Round |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Dimmable: | No |
| Cutout: | ΓΈ68mm |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 230V |
| Depth: | 57mm |
| Diameter: | 78mm |
| Insulation Class: | II |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |