| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Silver or White |
| Material: | Turned Aluminium |
| Mounting Type: | Recessed |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Cutout: | ΓΈ72mm |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 230V |
| Depth: | 25mm |
| Diameter: | 92mm |
| Insulation Class: | I |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |