| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black, Silver or White |
| Finish: | Brushed |
| Material: | Aluminium |
| Mounting Type: | Recessed |
| Shape: | Round |
| Style: | Commercial |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Beam Angle: | 55° |
| Dimmable: | No |
| Cutout: | 75mm |
| Wattage: | 50W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Height: | 44mm |
| Diameter: | 85mm |
| IP Rating: | IP20 |