| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black, Grey or White |
| Finish: | Gloss |
| Material: | Polycarbonate |
| Diffuser Finish: | Frosted |
| Diffuser Material: | Polycarbonate |
| Shade Colour: | Same as Fitting colour |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Square |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | Integrated LED |
| Lamp Technology: | LED |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 10W |
| Height: | 90mm |
| Width: | 70mm |
| Length: | 92mm |
| Insulation Class: | II |
| IP Rating: | IP54 (dust-protected + splash-resistant) |