| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Diffuser Finish: | Frosted |
| Diffuser Material: | Plastic |
| Shade Colour: | Same as fitting colour |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Rectangular |
| Style: | Contemporary |
| Number of Bulbs: | Integrated Bulbs |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 1300lm |
| Lumen per Watt: | 130lm/w |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 50mm |
| Length: | 220mm |
| Depth: | 90mm |
| Insulation Class: | I |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |