| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black or White |
| Finish: | Gloss |
| Material: | Marble & Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Shape: | Round |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Technology: | LED |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 14W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 440mm |
| Diameter: | 120mm |
| Cord Length: | 3000mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |