| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Metal |
| Shade Colour: | White |
| Shade Material: | Fabric |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 1460mm |
| Diameter: | 235mm |