| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black or White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Polycarbonate |
| Diffuser Colour: | Opal |
| Diffuser Material: | Polycarbonate |
| Shade Colour: | Same as Fitting Colour |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Round |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | Integrated LED |
| Lamp Technology: | LED |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 1120lm |
| Lumen per Watt: | 112lm/W |
| Dimmable: | No |
| Lamp Life Hours: | 50000hrs |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 230V |
| Depth: | 65mm |
| Diameter: | 220mm |
| Insulation Class: | II |
| IP Rating: | IP65 (dust-tight + protected against water jets) |