| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Diffuser Colour: | Opal |
| Diffuser Material: | Polycarbonate |
| Mounting Type: | Surface |
| Lamp Base: | LED |
| Colour Temperature: | 4000K |
| Colour Spectrum: | Daylight |
| Lumen Output: | 320lm |
| Dimmable: | No |
| Lamp Life Hours: | 30000hrs |
| Wattage: | 3W |
| Voltage: | 24V |
| Height: | 14.5mm |
| Width: | 203mm |
| Depth: | 18mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |