| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Ceiling Cup Colour: | Same as Fitting colour |
| Ceiling Cup Material: | Same as fitting material |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Shade Colour: | Same as Fitting colour |
| Shade Material: | Same as fitting material |
| Mounting Type: | Surface |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | E27 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | max. 32W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 180mm |
| Width: | 120mm |
| Length: | 180mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |