| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black or White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Ceiling Cup Colour: | Black or White |
| Ceiling Cup Material: | Aluminum |
| Shade Colour: | Black |
| Shade Material: | Aluminum |
| Shape: | Cylinder |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | E27 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 32W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 310mm |
| Diameter: | 120mm |
| Cord Length: | 3000mm |
| Ceiling Cup Size: | 120mm |
| Insulation Class: | I |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |