| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
LED, linear tilt spot with aluminium body and plastic lens diffuser. Compatible with the Magtrack magnetic surface and recessed track.
| Colour: | Black |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium and Plastic |
| Lamp Base: | LED |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Lumen Output: | 993lm |
| Colour Rendering Index (CRI): | CRI 90 |
| Dimmable: | No |
| Lamp Life Hours: | 50000hrs |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 230V |
| Width: | 125mm |
| Diameter: | 23mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |