| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black or White |
| Finish: | Matt |
| Material: | ABS |
| Mounting Type: | Surface |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Technology: | LED |
| Number of Bulbs: | Integrated LEDs |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 150lm |
| Lumen per Watt: | 15lm/W |
| Colour Rendering Index (CRI): | 80 |
| Dimmable: | Yes |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 5V |
| Height: | 230mm |
| Diameter: | 150mm |
| Insulation Class: | III |
| IP Rating: | IP44 (splash-resistant, bathrooms and sheltered outdoor areas) |