| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Polycarbonate |
| Diffuser Colour: | Opal |
| Diffuser Material: | Polycarbonate |
| Mounting Type: | Recessed |
| Shape: | Round |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | Integrated LED |
| Lamp Technology: | LED |
| Number of Bulbs: | Integrated LED |
| Colour Temperature: | 3CCT - 3000K / 6000K |
| Colour Spectrum: | 3CCT - Warm White / Cool White |
| Lumen Output: | 1000 - 1200lm |
| Beam Angle: | 120° |
| Dimmable: | Yes |
| Lamp Life Hours: | 25000hrs |
| Cutout: | ø155mm |
| Wattage: | 12W |
| Voltage: | 230V |
| Depth: | 32mm |
| Diameter: | 170mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |