| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Mounting Type: | Recessed |
| Shape: | Round |
| Style: | Commercial |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Cutout: | ΓΈ88mm |
| Wattage: | 7.5W |
| Voltage: | 230V |
| Depth: | 36mm |
| Diameter: | 100mm |
| IP Rating: | IP65 (dust-tight + protected against water jets) |