| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Material: | PVC |
| Conductor Resistance @ 20°C (Max.): | 13.3 ohm/km |
| Voltage: | 300 - 500V |
| Voltage Drop: | 1Ø: 32 mV/A/m / 3Ø : 27 Mv/A/m |
| Length: | Available in 5 to 100m Lengths |
| Diameter: | 1.5mm² |
| Assumed Ambient Air Temperature: | 30°C |
| Assumed Conductor Temperature (Max.): | 70°C |