| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Brass |
| Finish: | Brushed |
| Material: | Brass |
| Mounting Type: | Floor mounted |
| Height: | 1090mm |
| Width: | 160mm |
| Length: | 180mm |
| Spout Length: | 180mm |
| Spout to Floor Height: | 960mm |
| Weight: | 3.2kg |