| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
The ultimate flexible solution for tailor made drop lengths.
| Colour: | Silver |
| Finish: | Brushed Chrome |
| Material: | Stainless Steel |
| Construction: | 7 x 7 (6/1) RHRL |
| Safe Working Load of the Wire: | 15kg |
| Tensile Strength: | 1960 N/mm² |
| Height: | 19mm |
| Width: | 14mm |
| Pack Size: | 10pk |
| Weight: | 0.0093 kg |
| Technical Document: | Download |