| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
These cutting wheels are specially designed for cutting in all sorts of plastics.
| Colour: | Blue and grey |
| Material: | 1mm |
| RPM (Max.): | 35000rpm |
| Width: | 38mm |
| Working Diameter: | 38mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |