| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Use for shaping, smoothing and material removal. Use on hardened steel, stainless steel, cast iron, nonferrous metals, fired ceramics, plastics, hardwoods and other hard materials.
| Colour: | Silver |
| Material: | Tungsten carbide |
| RPM (Max.): | 30000rpm |
| Length: | 39mm |
| Working Diameter: | 3.2mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |