| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Use for light deburring, cleaning, polishing of silverware, jewellery and other precious metals. Can be used with polishing compound (421).
| Colour: | Black |
| Material: | Nylon bristles |
| RPM (Max.): | 15000rpm |
| Length: | 44mm |
| Working Diameter: | 19mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |